Regeneracja turbosprężarek Poznań

DIESEL SERWIS świadczy swoje usługi w sposób szybki, profesjonalny i atrakcyjny cenowo. Najlepszym tego potwierdzeniem jest przeprowadzana przez nas regeneracja turbosprężarek. Poznań, będąc miastem, po którym każdego dnia przemieszcza się niezliczona ilość różnego rodzaju pojazdów, stanowi główny obszar naszej działalności. Kierowcy chętnie korzystają z naszej pomocy, gdy w ich samochodach (i nie tylko) dojdzie do uszkodzenia układu turbodoładowania. Regeneracja turbosprężarek w wykonaniu specjalistów DIESEL SERWIS polega na dokonywaniu gruntownej diagnostyki tej właśnie maszyny i sprawnym eliminowaniu zauważonych nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu.

Jakie są objawy turbiny do regeneracji?

Zdecydowanie większość awarii turbosprężarek można wyeliminować za pomocą właściwie przeprowadzonego procesu regeneracji, dzięki czemu silnik zachowuje swoją dynamikę,  zapewnia efektywność i większą ekonomiczność. Objawy turbiny do regeneracji nie są związane wyłącznie z niezwłoczną koniecznością wymiany oleju. Może okazać się, że proces jest niezbędny w sytuacji, kiedy silnik ma wadliwy układ smarowania. W przypadku silników diesla konieczność szybkiej interwencji zazwyczaj wynika ze zmiennej geometrii, która przyczynia się do szybszego zużycia turbosprężarki. W czasie użytkowania problemem może być uszkodzenie wirnika w efekcie przedostania się do wnętrza ciała obcego. Bardzo częstym powodem odwiedzenia warsztatu specjalizującego się w regeneracji turbosprężarek w Poznaniu są braki w sterowaniach, które są konsekwencją działania szkodliwej dla podzespołów korozji bądź też innych uszkodzeń wewnątrz turbiny. Właściciel pojazdu, który zauważy gęste i ciemne kłęby dymu, powinien jak najszybciej udać się do punktu regeneracja turbo – Poznań. Podobną sytuacją wymagającą natychmiastowej interwencji jest zwiększony poziom hałasu, których częstotliwość zwiększa się przy wejściu w obroty silnika na poziomie 1700-2000 obr./min. Szybka reakcja może uchronić turbosprężarkę przed całkowitą wymianą. Warto reagować na wszelkie bodźce, które odbiegają od regularnych sytuacji. Nie bez znaczenia pozostają zwiększone zużycie oleju silnikowego i cykliczne obniżenie mocy silnika. Kolejnym symptomem, który wymaga natychmiastowej reakcji, jest charakterystyczne szarpanie dostrzegalne w trakcie przyspieszania. Jednym z czynników, które alarmują o nieprawidłowości w działaniu turbiny, jest włączony tryb awaryjny silnika w momencie dodawania gazu. 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? – Zapraszamy do kontaktu!

Na czym polega regeneracja turbosprężarek w naszym wykonaniu?

Regeneracja turbosprężarek w mieście Poznań, której dokonujemy na życzenie Klientów, obejmuje jej gruntowne oczyszczanie przy użyciu wody pod odpowiednio wysokim ciśnieniem oraz silnych chemikaliów. Następnie jej wyeksploatowane części zostają zastąpione nowymi, rekomendowanymi przez producenta. Gdy proces ten ulegnie zakończeniu, w celu regeneracji turbosprężarki dokonujemy jej regulacji i wyważania z zastosowaniem specjalnie przeznaczonych do tego celu urządzeń, aby zyskać pewność, że parametry maszyny wirnikowej umożliwiają ponowne korzystanie z niej przez Klienta. Zachęcamy więc do skontaktowania się z nami w przypadku zauważenia konieczności przeprowadzania regeneracji turbosprężarki w Poznaniu, by w ten sposób uniknąć konieczności dokonywania nowej, co wiązałoby się ze znacznie wyższymi kosztami.

Kiedy konieczna jest regeneracja turbosprężarki?

Najważniejsza informacja jest taka, że większość awarii turbosprężarki można z powodzeniem naprawić, dzięki czemu możliwe będzie jej dalsze, bezproblemowe użytkowanie. Jedną z popularniejszych przyczyn regeneracji turbosprężarek jest wyciek oleju. Warto dodać, że turbosprężarka może „domagać się” regeneracji również po określonym przebiegu, który może wynosić 200 – 250 tys. Inaczej wygląda to w przypadku silników diesla, gdzie demontaż turbosprężarki jest konieczny po przebiegu już 120 – 150 tys. kilometrów. Jakie jeszcze sytuacje zmuszają nas do podjęcia działań w kierunku regeneracji turbosprężarki? Możemy tu wspomnieć o braku smarowania, czego wynikiem jest zwiększenie tarcia między osią wirnika a łożyskiem. Innym powodem jest obecność w turbinie obcego ciała. Sygnałem ostrzegawczym są też braki sterowania, uszkodzenia wewnętrzne, korozja. Aby turbosprężarka działała skutecznie i niezawodnie przez dłuższy czas, należy pamiętać o stosowaniu wysokiej jakości, rekomendowanego oleju.

Najważniejsza jest obserwacja i wczesna diagnoza

Jak już wspomnieliśmy, większość usterek turbosprężarek z powodzeniem da się usunąć. Najważniejsze jednak, aby na bieżąco obserwować i „wychwytywać” wszelkie niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że niezbędna będzie regeneracja turbin. W naszym zakładzie w Poznaniu podejmujemy się zarówno diagnostyki, jak i naprawy turbosprężarek. Powierzając nam do naprawy tę część mogą mieć Państwo pewność solidnego i fachowego dokonania zarówno oględzin, jak i podjęcia niezbędnych działań naprawczych.

Top